יולי 10, 2009 Alizarin Zroob 16Comment

העורכים של "מחוברות" יושבים יום וליל לעשות מלאכת מחשבת. רוב החומרים שהם קיבלו הם מאיתנו, הבנות, הצלמות-במאיות-שחקניות-ראשיות. אתמול חשבתי לעצמי – בואנה, אין לי מספיק כוח בידיים, פיזית, להרים את כל מסת הקלטות שהעברתי לידי העורכים.
אבל, לקראת סיום הצילומים, אספו אותנו, הבנות, לכמה ימים אינטנסיביים של צילומי השלמות עם צוות מקצועי. מה שהם עשו, היה לתפוס ויז'ואלים שלנו שאנחנו לא יכולנו לתפוס, ולמלא חורים בכל הנוגע לצילומי שטח, אווירה, אקספוזיציה, והליכות ברחוב – אותן קשה לצלם כשאתה לבד. כבר קרה כמה פעמים שהנחתי את המצלמה את סלע או ספסל וצילמתי את עצמי הולכת ממקום למקום, ועד שחזרתי כבר התאספו סביבה קשישה סקרנית או שתיים, שהיו באמצע הדרך ללהכניס אותה לתיק וללכת.
אפשר לראות בפרקים בבירור איפה נדחף צילום מקצועי. פתאום בין תנועות מצלמה מקוטעות ורוטטות, פריים חלק כמו חמאה. האם זה טוב? לא יודעת. מצד אחד, לפעמים צריך להרגיע את גלגלי העיניים העייפים של הצופים. מצד שני, זה מקלקל את האותנטיות.

סט 1

באחד מימי הצילום המקצועיים, התאספנו כולנו בסטודיו של דור כדי לדמות סט צילומים זרוב-דוט-קומי. ככל שהצוות גדול יותר והציוד רב יותר, כך יש יותר סיכוי שדברים ישתבשו. והם השבשו. לא ארחיב, רק אציין שהייתה שריפה מעורבת בעניין. הצילומים התחילו באיחור רב. התכנון היה להרים סט צילומים קורע ונוקב, בו אבי, יסמין ואני מככבים בסט פרסומות סליזיות נורא – למוצרים הכי חסרי סקס אפיל שיש. רעיון של דור, ורעיון טוב. התאבזרנו בכמה מהמוצרים הא-מיניים ביותר שאנו מכירים: עוגיות עבאדי, אשל, בנק טפחות.

הצילומים התחילו עם עוגיות עבאדי – העוגיות היבשות ביותר ביקום. אם מפלס הים יעלה בעקבות ההתחממות הגלובלית, נוכל לספוג אותו עם כמה חבילות של עוגיות עבאדי ולשרוד.

צוות זרוב אוהב דגים. צילום: דור גרבש

המוצר הבא בסדרה היה סרדינים. ממ, סרדינים. דור הבמאי הנועז אילץ אותנו ללקק אותם, להאכיל אחד את השני, להתפלש בשמן דגים. אבי בכה והקיא קצת בתוך הפה.

שלישיה עם בת הים הקטנה. צילום: דור גרבש

ובטרם הספקנו לשלוף את המוצר הבא, מישהו הציץ בשעון וצעק: "תשע! תשע! אנחנו צריכים לקפל ולעזוב פה לפני עשרים דקות!"

סט 2

אבי ויסמין גורשו מהסטודיו, אני רצתי למלתחה ללבוש את המחוך של אבי ולהדביק לאצבעות שלי סוכריות על מקל באמצעות דאקטייפ שחור וגס.

הלו ילד, רוצה סוכריה? צילום: דור גרבש

דור כיוון את מצלמתו, וביים אותי כפי שהוא יודע, כפי שראיתם בפרק "אני רוצה שתתחברי לצד הפגיע שלך", וגו'.
אלא שמאחורי הבמאי, עמד במאי נוסף. הוא היה עייף, קצר רוח, ומאוים מלוח הזמנים הדוחק. לבמאי קוראים דורון, אבל באותו ערב – קראו לו מנחם גולן. מאז הוא הספיק להתחרט ולהתנצל, אני הספקתי לסלוח, אבל לשכוח את הסיטואציה המגוחכת הזאת לא אוכל.

"מה לעזאזל הם רוצים ממני". צילום: דור גרבש

מנחם גולן ג'וניור קפץ במקום וצעק: "תשדרי סקס! תעשי מה שאת עושה כדי לפתות את תום! את לא משדרת סקס! אני לא מאמין לך!"
או בקצרה – עשה כל מה שאפשר כדי שאתחיל להתגלגל על הרצפה בשאגות צחוק בלתי מיניות לחלוטין. מי שמכיר אותי יודע שאני אף פעם לא צוחקת, מתבטלת או משתטה כשהזמן קצוב והמלאכה מרובה, אבל הסיטואציה נראתה כאילו נלקחה ממערכון של לייט-נייט בנאלי, ולא יכולתי לעצור את עצמי.

אבל מעבר לצחוק של סיטואציית המערכון, זה הרגיש כמו פרק מעבודת סמינריון של סטודנטית ללימודי מגדר.
למה קרה כל הסיפור הזה? היח"צ של הדמות של ב"מחוברות" מבוסס על נקודת המוצא המשובשת: "אליזרין סמל סקס". סמל סקס הוא תיאור שאפשר אולי לכתוב תחת השם שלי, אולי במקום ה-15 בהיררכיה אחרי תיאורים מהוגנים יותר או פחות. אבל אני מבינה את השיקול להצמיד לי את הטאגליין הזה. "סמל סקס" מביא הרבה יותר קוראים וצופים מאשר, נניח, "סטודנטית חרוצה" או "עקרת בית גרועה".
מנחם גולן ג'וניור, שקיבל ממני לאורך התוכנית אינספור חומרי גלם בו רואים אותי כאדם יוצר, מטונף, אומלל, וורקוהוליק – רצה אחת ולתמיד להוציא ממני את סמל הסקס שמתבקש לעשות ממני.
נכון, סקס זה תחביב שלי, תחביב נחמד. וגם להגיע לאירועים קיציים כשאני לבושה מעט. אבל במסגרת היותי אשה משוחררת, אני לא מוכנה לתת לאף אחד להגיד לי מתי, איך ואיפה להפגין התנהגות מינית. וכל

האנשים שהציצים שלי מסתירים להם את שאר התכונות שלי, מתבקשים ללכת להזדיין. ברצינות, קצת מין עם אשה בשר ודם יסדר להם את הראש.

את הוידאו מאותו יום, רואים פה.

16 thoughts on “אליזרין סמל מין

 1. פוסט מעולה. וחשוב. באמת. את מדהימה, ויש בך כל כך הרבה לראות ולגלות, שכמו שאמרת- מי שרואה רק סקס, שילך להזדיין.

 2. זרובי, את יודעת שאני מעריך אותך וגם התכנית "מחוברות" תרמה רבות לחיי המין שלי ושל זוגתי, אבל דיר בלאק כשאת מדברת על עוגיות עבדי! נכון, זה לא בדיוק עוגייה, אבל זה מוסד ישראלי מכובד. הן מתאימות לכן מאורע, הטעם נטרלי שלהם מאפשר להגיש אותן לצד כל סוג של אוכל והם משלמים כסף לא רע למי שמפרסם אותם בטוקבקים.

 3. "האנשים שהציצים שלי מסתירים להם את שאר התכונות שלי, מתבקשים ללכת להזדיין."

  ה-מלכה הורודה. אני מצדיעה לך בכל מה שאפשר להצדיע בו.

 4. אוליי אני לא מכירה אותך מספיק,
  אבל גם אני הייתי מתייגת אותך תחת הכותרת "סמל סקס",
  "סמל סקס, זה לא תמיד הלבוש,ואיך שהאדם נראה,
  זה משהו מיוחד שהאדם משדר,אני לא יכולה להסביר את זה,ואני לא בטוחה שיש מישהו שבאמת ובתמים יכול להסביר.
  יש משהו בפשוט שלך,בקלילות,בחוכמה ובאינטליגנציה (אני לא מזכירה את היופי המהמם),בדיבור,בתזוזה בהכול! ועם מישהו אמר שאת סמל סקס אז כנראה אני לא היחידה שחושבת ככה,כן? ^ ^
  לדעתי זה כך,נסכם:
  כול אחד וה"turn on" שלו :]

  מצתערת שלא יכלתי לבוא היום לסדנה :(,
  היה לי משהו שתפס את כול היום,אבל אשמח בפעם אחרת .

 5. זרוב – ברגע שקלטתי שיש איזשהו קשר באירוע המדווח כאן למנחם גולן הבנתי שיש סיכוי שהדברים עשויים להיכשל, אבל להיכשל בגדול, שזה הישג בפני עצמו 🙂

  אגב, מה עם חלקי מחשבים למינהם (שעמום המחחחחחחץ אם אתה לא עכבר מעבדה) ומוצרי גינון במחלקות ההום סנטרים השונים?
  "הגננת הסקסית" מלמדת איך עושים ערוגה סקסית… 🙂

 6. Sorry, I'mma post this in English, I type much faster this way.
  With all the respect, I haven't watched a single episode of that show (mainly cause I refuse to buy a TV- that's what the internet is for), but from what I understand, there are 5 women there, right? And every one of you guys has to represent something completely different, in order to appeal to as wider audience as possible.
  Now, a show like that cannot exist without the "generic" sex-symbol. So, we've got you (and no one needs to tell you how great-looking you are), and we've got 4 women who are more mature and settled (this is not to offend you, it's just that their lives are pretty much running in a certain course, and none of them is pink-haired), and are less sex-appealing than you. I think the producers'/directors' choice is pretty obvious.
  Even the promo vid- you were the only one to bath "naked" in the middle of the street. I would think they intended you to play the crazy-hot-chick from the beginning…

  Really though, I don't see what's the problem- this is a great jumpstart for you. You know, PR and such…/

 7. כל מה שכתבת הוא נכון.
  זה מה זה קשה גם לחיות את החיים שלך, וגם לחיות ולהתמודד עם תדמית. מה שכתבת בסוף הוא גם, כ"כ נכון.
  חיי הזוהר הם קשים, ואתם גדולים מהחיים.
  סליחה שאני ממחזר את עצמי.
  מחכה לפוסט הבא.
  שבת שלום 🙂

 8. א. מזכיר לי לילה/בוקר באיזה מרתף וחבורה של גמדים… את יודעת על מה אני מדבר

  ב. יפה שנותנים לדודו להתחבר לרשת מהכלא

 9. בובה את לא רק ציצי מאלף את עוד אלף ואחת דברים נשיים מדהימים שנונים וצינייים וקחי הכל בערבון מוקבל
  אבל אני לא צריכה להגיד לך את זה את באצמך יודעת …פשוט לפעמים זה נחמד שזורקים לך מילה טובה !
  אז רק שתידעי את מדהימה (ומעבר ליפה את גם כחמה) ואל תתני לפרודוסורים שמנים עם סיגרות קובניות להגיד לך תשדרי סקס!!!! את סקסית גם בלי זה …

 10. ביום שישי האחרון קראתי "סגנון" ששכב על השולחן כשארית לעיתוני השבוע שנטרפו כולם מבעוד מועד, והצלחתי לדפדף לכתבה עליך דקות ספורות לפני שהקאתי את נשמתי מבליל השטויות היומרניות שנכתבו שם על משקפי מעצבים בשווי אלפי שקלים ושארי קשקושי אופנה שרק הומואים באמת מבינים בהם. הכתבה הייתה חד צדדים לחלוטין, קראתי את המחשבות הבלתי ברורות של הכתבת, ששיקפו מבחינתי איזו תדמית שרצו ליצור עבורך (ובדיעבד אחרי שקראתי את הפוסט הנוכחי אני מבינה עד כמה). פשוט הציגו דמות שטוחה שלך, של הילדה הרוסיה שרוצה להתנקם בחברה וליצור עולם ורוד ומטורף, והדמות הזאת עצבנה אותי אבל בכל זאת סוקרנתי קשות (ואני חייבת לציין שיסמין היפייפיה ובן זוגה האנדרוגני מעט בתמונות החתונה סקרנו אותי גם), וישבתי לצפות בפרקים של מחוברות. ובאמת שלא היה קשר בין הכותרות הצעקניות של סמל סקס, ועולם ורוד, ובלה בלה מסיכות ופוזה, ובין האישה שראיתי.
  מבעד למצלמה את בחורה אותנטית שמזכירה לי את עצמי, ואנשים שאני מכירה, עם המבטא הקל הזה, הציניות והראיה המפוכחת על עבודה ועל אנשים, ועל אבא ועל אמא. הצורה שבה את מדברת היא הצורה בה אנשים חכמים ומעניינים מדברים, והפרוייקט הזה של זרוב.קום (שלא הכרתי, מודה) גורם לי לקנא בך ולהטיח בך כמה קללות על כמה שאת כשרונית ולא מפחדת ליישם את זה. יונה מתה תגיע בדואר שלך כאות מחאה שאת התחלת ללמוד ואני עדיין לא (והקמטים שלי בני שנה יותר משלך, אז הא לך).
  את כוסית, ואף על פי כן, ו-לא בגלל זה-, רואים שאת בחורה רצינית, שאפתנית ומוצלחת.
  בקיצור, את מהאנשים האלו שהייתי רוצה שיהיו חברים שלי, והדמות שלך שמשתקפת מבעד למסך (ולא רק הסנסציה שיענו עושים ממך, יואו! איזו מטורפת את! מדברת על סקס ויש לך שיער בצבע!) היא חמה, כנה ואמיתית יותר מרוב האנשים בחיים האמיתיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *