אוגוסט 4, 2009 Alizarin Zroob 6Comment

פרט להיותו אדם עצמאי לחלוטין, תום הוא בן זוגה של זרוב. אבל כבר שנים יש לו פנטזיות שעופר שלח ורביב דרוקר מככבים בהן. זרוב, שהייתה עסוקה באותו אחר-צהריים, שלחה את הגבר להגשים חלום במפגש הבלוגרים העשירי של ערוץ 10. הגיבו לו בנדיבות, שיכתוב יותר (ולא רק סטטוסים פרוורטיים בפייסבוק)

כשערוץ 10 הגיח לאוויר העולם, ידעתי שאצפה בו יותר מאשר במלך הרייטינג, האב האמריקאי של האומה, ערוץ 2. הסיבה הראשונה, עוד לפני שעלה כלל לאוויר, הייתה המשיכה שלי לאלו שרוצים לנגוס בתחת של השלטון. רק אחרי שהועלו לאוויר תוכניות כמו לונדון וקירשנבאום, הישרדות הראשון ושישי עם רביב ועופר, הבנתי שיש טעמים אחרים לבחירה בערוץ. הצוות המנצח של הערוץ כלל בתוכו כתבים כמו בן שני, ואת השלישייה המעולה: רביב דרוקר, חה"כ ניצן הורוביץ וצבי יחזקאלי אותו פגשתי בהודו, אבל זה לסיפור אחר.

מפגש הבלוגרים הזה של ערוץ 10 הוא העשירי במספר. עושה רושם שהערוץ שהתמזג עם נענע מאד רוצה להיות אינטראקטיבי ולשלב בין האינטרנט והטלוויזיה. גם ההשקעה שלהם בבלוגרים שמספר הצפיות בבלוג שלהם יכול להגיע במקסימום לכמה מאות ביום ובד"כ מגיע להרבה פחות מזה מעיד על כך. המפגש נראה יותר כמו בליינד דאבל דייט של חנונים. כ-15 מכורי אינטרנט וכתיבה התאספו לשמוע מה יש לרביב המגה חנון ולעופר הגבר גבר להגיד. לבנבנים, רועדים ומלאי השתאות התכנסנו כולנו בחדר מלא כיבוד. התירוץ למפגש היה התכנית החדשה "המקור" והתערבות הטוויטר של ע @ ר עם זוג מגישים אחרים בערוץ. על הקיר הוקרן כל הזמן המסך של הטוויטר שלהם. מדי כמה משפטים הזכיר לכולנו רביב את התחרות וכמה חשוב שנבין אותו נכון. זו לא התחרות, זה הניצחון.

בהתחלה כל הבלוגרים הציגו את עצמם. מי הם והיכן הם כותבים. נזכרתי במערכון המצוין של אדיר מילר בו הוא שואל אישיות חשובה שאלות במסיבת עיתונאים ומציג את עצמו ככתב של "פלפלון". היה נדמה כאילו רביב ועופר, שהם בין העיתונאים המוערכים והטובים שיש היום בחדשות בארץ, באו לפגוש את מדווחי השוליים. אלו שצופים בהם מדי ערב מאות אלפי בני אדם – מול אלו שיש להם במקרה הטוב כמה מאות קוראים. צדק רביב כשאמר שהקהל קטן יותר אבל הוא זה שאכפת לו יותר ומעורב במה שהמדווח מוסר. בין הנוכחים היו עדית ג'אנה, רונה טל, מאיה שובל, מיכל גרוסברג שעזרה לי להעביר את הערב עם פחות מבוכה ועידו קינן שייצג את הבלוגרים בכבוד כששאל שאלות ושאלות המשך, ולאחר מכן שאלות המשך לשאלות ההמשך.


צילומים: תם אשחר

עשה רושם שרוב, אם לא כל הבלוגרים שהגיעו הכירו ואוהבים את הצמד. לפני שדיברו הדגישו רבים מהם שהם רואים כל תכנית ושהם מאאאאאאד אוהבים אותה. חיכיתי שמישהו יגיד " שמי **** וצבע התחתונים שלי הוא נזלת". עם זאת, לא כל השאלות שנשאלו היו מתחנפות או קלות. היו שאלות לגבי העתיד הרופף של ערוץ 10 שנקלע לקשיים. התשובה הגיעה במפתיע תוך כדי המפגש. כנראה שהערוץ ניצל (שוב) ברגע האחרון. עוד שאלה לא קלה הגיעה מכיוונו של יהונתן, ששאל אותם מדוע לא שודר הסרט "שיטת השקשוקה" בערוץ. וכמו שהם יודעים לחקור בכנות את המרואיינים שלהם, ולהוציא מהם תכנים שמעטים היו מוציאים כך גם ענו רביב ועופר על השאלה. רביב טען כי היה שמח אם הסרט היה מוקרן אבל הוא מבין את הלחצים והטעמים האחרים שעומדים בפני מקבלי החלטות.

עם כל הרצינות החדשותית בחדר ומתוך שאני בעצמי לא הייתי מעיז לשאול שאלות, ביקשתי ממיכל שתשאל אותם למה הם חייבים להופיע עם חליפות משעממות של מבוגרים. למה שלא, לדוגמא, יציגו סיפורים פוליטיים כשהם לבושים בבגדים צבעוניים. מיכל לא הסתפקה בלשאול אותם כך ולקחה את זה לשלב הבא. היא מיד כתבה בטוויטר את הסטטוס הפרובוקטיבי "למה שלא תגישו מהדורה נודיסטית? שלח נראה כמי שבנוי היטב". בדיוק כשסיימה לרשום אותו, רביב החליט להסתכל במסך הגדול שמאחוריהם ולהסב את תשומת כולם אליו.

רוב הערב רביב דיבר ועופר הקשיב. הוא דיבר בכנות על התיקונים שאפשר וכדאי לעשות בתקשורת הישראלית (למשל נציב תלונות ציבור חזק יותר), על איך המצב נראה מהצד השני של המצלמה ודברים רבים נוספים. עושה רושם שרביב דרוקר ועופר שלח יודעים ואוהבים לדבר. לכן הם עושים את זה כל כך טוב. יותר טוב מצביקה הדר.

  • סיכום המפגש בבלוג של ערוץ 10
  • תוכניתם החדשה של רביב דרוקר ועופר שלח, "המקור", תשודר מדי יום ראשון ב-21:00 בערוץ 10 (אבל לא לשכוח שב-21:30 יש להעביר להוט 3 ולצפות במחוברות)

6 thoughts on “ללטף את האנדרדוג

  1. אני גם חושבת שתם צריך לכתוב יותר! מה יותר מדליק מגבר שיודע לכתוב?

    נכון, גבר שיודע לחטוב. אבל גם לכתוב זה מאוד מושך!

  2. הקטע של השילוב בין המדיום של הטלויזיה, לבין המדיום של הבלוגים מאוד משך אותי, בתור אדם,ובתור בלוגר ותיק וקטן מאוד.

    תם כותב מעניין בסגנון שלו, והתגובה מעלי של אליזרין מצחיקה :D.
    אוהב גם רצינות וגם הומור 🙂

Comments are closed.