אפריל 16, 2009 Alizarin Zroob 13Comment

אנשים שואלים אותי מה אעשה כשאהיה גדולה. הם אף פעם לא מרוצים מהתשובה שלי: מלא דברים.

כן, נו, מלא דברים! זה המקצוע בו אעסוק ואצליח בענק. אלה יהיו לא סתם מלא דברים, כי אם מלא דברים בתחום המרתק של אמנותבידורתקשורת. זה לא שאני לא יודעת מה אני רוצה לעשות. אני יודעת בדיוק מה אני רוצה לעשות: רשימה של כשבעה מקצועות שונים שאינם בהכרח חופפים זה את זה.

תתמקדי, הם אומרים לי. ואני אומרת – למה? זיבי! מה יש לי להתמקד? הרי המשמעות של להתמקד היא לקבוע מראש אילו דברים שהייתי יכולה לעשות, עליי לבחור לא לעשות. שטות מוחלטת! ביכולתי לעשות המון דברים, ואני אעשה כמה שיותר מביניהם. וכשאני אתמקד במשהו, זה יהיה מקצוע כל כך מהפכני ורחב וחדש, שעוד אין לו שם, כי הוא עוד לא קיים, אז איני יכולה לומר לכם עדיין מה הוא. אני יודעת שנכון לעכשיו, כולה גיל 22, הדבר הנכון בשבילי הוא לעסוק בכל מה שאני מספיקה לעסוק בו. להעשיר ככל הניתן את הכישורים, הידע והנסיון שלי. גם אם זה לא הדבר הכי נכון אסטרטגית ל"קריירה" שלי, זה מה שעושה אותי שמחה בחלקי. ו"קריירה" זה מין דבר כזה שלא שווה גרוש אם הוא לא מעניק לך סיפוק והנאה.
נראה לי שזה ההבדל בין קריירה לסתם עבודה. בזמן שעבודה זה מה שעושים כי אין ברירה וחייב להיכנס כסף מאיפשהו, קריירה היא עבודה שעושים עם כל הלב, שחוץ ממשכורת, מביאה לך הגשמה עצמית. ויש אנשים שההגשמה העצמית שלהם מתבטאת בבוכטות של כסף. גם לי חשוב להרוויח קצת יותר מ"מספיק", אבל זאת לא המטרה העיקרית לשמה אני קורעת את אחוריי הרכים. מה שיספק אותי, הוא האפשרות לגוון, לחדש, להפתיע את עצמי ואת הקהל. ובעיקר – לא להיות אף פעם תקועה ומקובעת. גם בעיסוקי המקצועי, גם בתחביביי, גם בדעותיי. מה שאומר שעוד שלושה ימים מעכשיו אני יכולה לקבוע שכל מה שכתוב פה זה שטויות במיץ.

המקצוע שאני לומדת בשנקר – הוא עיצוב. וליתר דיוק: עיצוב אתרי האינטרנט השימושיים, המתקדמים והיפים ביותר שאדם יכול לעצב, תוך דגש על ארכיטקטורת מידע נכונה וחוויית משתמש מרהיבה. זהו מקצוע נהדר, ואין לי שום התנגדות לעבוד בו מעתה ועד סוף ימיי. אבל המטרה שלי היא אחרת. לטעמי, המיומנות הזאת, לעצב אתרים, תהיה רק אחד הכלים שבעזרתם אבנה את מה שיהפוך להיות ה"קריירה" שלי.

לסיכום – אני לא יודעת מה יהיה איתי שנה מהיום, מבחינה מקצועית. אני יכולה לשער, לתכנן, לקוות. אבל לדעת? לא ולא. וזה מעניק לי אושר רב. למעשה, אם אגיע למצב בו אדע מה בדיוק תהיה העבודה שלי שנה קדימה – משהו בי ימות. סתם, שום דבר בי לא ימות, אבל זה יהיה צעד גדול לקראת הפיכה לאמא שלי.
מה שבטוח – העתיד הולך להיות מפתיע ומרתק, ואני אדווח לכם עליו.

13 thoughts on “תתמקדי

 1. כל מה שעושים עד גיל 25 הוא נסיון. אם הצלחת יופי, זכית בפיס, אם הפסדת אז לא נורא, זה רק נסיון.

  רק אחרי גיל 25, מתחילים לשלם על ההחלטות. מתחילים להרגיש את השעון מתקתק. פתאום צריך להסביר דברים בקורות חיים, ואי אפשר לומר… "נו אז טיילתי בהודו/ברזיל".

  כך שכל עוד את לא הגעת לגיל הזה, תתנסי, מקסימום תרוויחי, נדיר מאוד שתפסידי.

  אחרי זה… תתחילי להיות רצינית

 2. זרובה – הידד.

  מי ייתן שלא תדעי מה את רוצה לעשות עם עצמך גם הרבה אחרי שתעשי את זה כבר, גם הרבה אחרי שתרוויחי הרבה כסף מאותו הדבר המוזר שאת לא יודעת מה הוא – מי ייתן וגם אז תרגישי עדיין שאת לא יכולה לקרוא לזה בשם, ושבטח עוד מעט תחליטי ותעשי את זה.
  אבל רק עוד מעט.

  זאת נשמעת לי יופי של קריירה 🙂

 3. אני ממש מזדהה,
  עם הכל אבל, גם אני אוהב את התחום של אמנותבידורתקשורת,
  גם אני מנסה להתמקצע בבניית אתרים כדי להשתמש בזה ככלי בעתיד.
  ממש אהבתי את הפוסט הזה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *