דצמבר 9, 2010 Alizarin Zroob 9Comment

טלוויזיה אינה נכללת בסדר היום שלי, בתור אדם פעיל, יוצר, שאוהב להוציא מהחיים את המקסימום שאפשר להוציא מהם. היא מדיום שעומד בניגוד מוחלט לכל מה שאני מאמינה בו, ואני צופה בה רק בשני מקרים: כשאני מופיעה בה (על כך אני לא מקפידה), או כשהיא משדרת תכנים מרגשים מכדי להישאר אדיש להם.

זה עתה שבתי לדירתי אחרי צפייה בפרק הראשון של עונתו השלישית של האח הגדול, ואני מלאה באדרנלין כמו אחרי שוד. כי האח הגדול, גבירותיי ורבותיי, הולך לשדוד ממני למשך החודשים הקרובים שני ערבים בשבוע, ובעיקר: את הדיגניטי שלי כאדם נטול טלוויזיה.

בתוקף היותי אדם נטול טלוויזיה, יצאתי לרחוב לחפש טלוויזיה. על יד אחת תליתי תיק הלו קיטי, על יד שנייה – את תומסו שהעמיד פני לא-מתלהב. אבל אני מכירה אותו טוב מדי, צפיתי איתו בכל העונות הקודמות של האח, וראיתי איך מבעד לחזותו הקשוחה והאינטלקטואלית בוקע  לקראת סוף כל עונה – הנער המרותק למסכים, מלחין ה-SMSים. את המסך המזדמן שלנו להערב מצאנו בפלאפלייה. חלקנו ספה עם חתול אפור, ולא היה לנו אכפת מהמלצר שמתפלל לאללה שנלך משם או מעוברי אורח שהסתכלו עלינו מצחיק בעודנו בוהים באירוע הטלוויזיוני מטריף החושים הזה.

עם כמה שנהניתי בעונות הקודמות של האח – הפעם, חוששתני, הוא התעלה על עצמו. האח ליהק חבורה מרהיבה של אנשים. הם מגוונים, הם נראים יותר טוב מהישראלי הממוצע, חלקם אינטליגנטים יותר ממנו, אבל כולם – כולם, מסקרנים. פרידה הבוצ'ה עם סיפור החיים הפרוע? לי עוז הסטלן המטונף המתוק? ליאם מלכת הקרח המהפנטת? שתי הסיוניות המעניינות כל אחת בדרכה? המתנחל מעורר-האמתפיה? דנה חדת-המרפקים? הם, ומרבית האחרים: הייתי רוצה לארח אותם אצלי בסלון על שטיח הבז', לתה, שיחה, ויותר מזה (עם הכוסיות שבקאסט). בשונה מהעונות הקודמות, שהתמקדו בדמויות שטוחות, ובשונה מתוכניות "לילדים" כמו היפה והחנון – האח הגדול הנוכחי ממש התאמץ לגרד אנשים שטומנים בחובם הפתעה ועניין.

לא יודעת מה עם הפייסבוק שלכם, אבל שלי גועש. גלים גלים נושאים את שמו של יואב מאור, הבלוגר, אחד מאיתנו, שפתאום צץ על המסך של האח. הייתי אומרת שהופתעתי לראות אותו – אבל עומרי חיון כבר הלשין שהולכים להביא גמד. חה חה! סתם. בחיי שהתרגשתי לראות אותו, הוא כל כך שיחק אותה. מחכה לראות אותו על המסך, נותן מעצמו יותר ממה שהעז לתת בבלוג שלו. שיקח את ההזדמנות הזאת וישתמש בה להתפתחות אישית, ולא רק לדחיפה מקצועית מבורכת.

לסיכום, תמהיל האנשים הזה מעורר בי כל כך הרבה דמיון וציפיה לבאות, שלא תהיה לי ברירה אלא למצוא איפה לצפות בפרקים הבאים. דרושים: שכנים עם טלוויזיה, שרוצים לארח אותי ואת תומסו על הספה שלהם בימי השידור של האח הגדול. מבטיחים להביא משקה ושיחה קולחת (לשעה שבה משדרים פרסומות).

9 thoughts on “על גודלו של האח

 1. את האמת כשאני צפיתי בפרק הזה די התאכזבתי כמעט כולם מהסצינה התל אביבית או סתם מהעיר הגדולה.
  מה עם הפריפריה ? מה עם המקומות שאפחד לא ממש חושב עליהם ביום יום ?

  אני אישית שמחתי שהביאו לפחות שתי חיפאיות שאומנם זה לא פריפריה אבל זה לא ת"א ! D:

  אבל, אחרי קריאה של הפוסט שלך די שכנעת אותי שבאמת זה לא כזה נורא באמת יש פה אנשים עם תוכן וסיפור, כמו שאמרת, משהו שחסר בעונות הקודמות.

  יש לך פייבורטי/ית ? 😉

  ואיך לא התייחסת לאסי עזר ? הוא מלך, התגובות שלו תמיד מצחיקות והוא משב הרוח הרענן של ארז טל ה.. רשמי.

  מי ייתן ונראה אותך באח הגדול V.I.P

 2. ממש שלפת לי כמה מחשבות מהראש,
  ובפרק הבא גם אני אצא לחפש טלויזיה
  אני עוד לא מצליחה להבין למה זוג חבריי המתמסדים פתאום לקראת סוף התוכנית החליטו שהם לא מתכוונים להמשיך לראות את הפרקים הבאים.

 3. אסי עזר וארז טל שניהם עושים עבודה מעולה. הם מנחים בכיף וב"אנושיות" יחסית. אבל אף אחד מהם אינו חדש על המסך שלנו.
  בנוגע לתל אביבים – את יודעת איזה מין תל אביבים אלה, מרביתם הגיעו לעיר לפני שלוש שנים מכפר חיטים או משהו בסגנון 🙂

 4. התחושה שלי היא שהעונה הנוכחית תהיה רגועה יותר מהענוה הקודמת. משהו בהרכב האנשים מעיד על פחות אלימות מילולית ונראה לי שגם הקהל רוצה לראות צחוק ושלווה.

  נראה אם אני טועה

 5. התחושה שלי היא שהעונה הנוכחית תהיה רגועה יותר מהעונה הקודמת. משהו בהרכב האנשים מעיד על פחות אלימות מילולית ונראה לי שגם הקהל רוצה לראות צחוק ושלווה.

  נראה אם אני טועה

 6. אותי לא לקחו לאח. ומדברים על התוכנית במועדון מסריק גם.
  אני אציץ בתוכנית, אם שותפה שלי (אישיות מרתקת בפני עצמה)
  תראה את זה.
  אני גם מגדיר את עצמי כיישות ללא טלויזיה. יוצר בעצמי.
  חי בסרט משל עצמי, חיים די מעניינים בעלי עבר גם. אישיות 🙂
  לא אתן לתכתיבים להכתיב לי במה לצפות 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *