מרץ 25, 2011 Alizarin Zroob 4Comment

העונה של האח הגדול התחילה בתרועות התלהבות, והידרדרה למצב בו יושבים בבית חמישה אנשים שגורמים לי לרטון: "לבזבז מיליון שקל על זה? לא חבל?" לקראת הגמר, ניתוח קצר של אפשרויות הניצחון העומדות בפנינו בפרק הסיום. סיבות למה להצביע להם, סיבות למה לא להצביע, והשלכות כל אחת מהבחירות על התרבות הישראלית. השיקול העיקרי נגד הצבעה לכל אחד מהמשתתפים: בזבוז של אס.אמ.אס. תשלחו לאמא מסר שאתם אוהבים אותה במקום להצביע להם, היא תעריך את זה.

ג'קי

 • למה להצביע לו? ג'קי, למרות הנסיונות של ההפקה ושל פרידה להכפישו, הוא בבסיסו ילד טוב, מתחשב, צנוע וכנה.
 • למה לא להצביע לו? כי הבן-אדם חי כל חייו בארץ ישראל – פרט לשבוע קצרצר בספרד במהלך העונה. חרף עובדה זו, אוצר המילים שלו בעברית מכיל חמישים ושש מילים בלבד, ארבעים מתוכן שגויות.
 • מה זכייתו תגיד על התרבות הישראלית? ממש כמו ג'קי, ישראל היא מדינה חביבה ומטופשת, שבטח תשמיד את עצמה בנסיון מגושם לעשות דבר מה חיובי.

נופר

 • למה להצביע לה? נופר אשה חזקה, סמכותית, שתעמוד על שלה בכל מצב שתיקלע אליו. ניחנה בלב גדול ותבונת רחוב כלשהי.
 • למה לא להצביע לה? כי היא בהמה גסת רוח, דורסנית, אלימה ומפונקת. וכי הוא מוצאת את המקק תומר זריהן לגבר מושך.
 • מה זכייתה תגיד על התרבות הישראלית? אנחנו תרבות וולגרית, גסה, וכנועה לנשים שמובילות אותנו, בעצם.

ליהיא

 • למה להצביע לה? בזכות אהבת החיים, הליברליות, ומצב הרוח החיובי התמידי כמעט.
 • למה לא להצביע לה? כי היא כלי חלול מתוכן, והגיעה לגמר רק בגלל שההפקה רכבה לפסגת הר הרייטינג על דרמות חיי הזוגיות שלה.
 • מה זכייתה תגיד על התרבות הישראלית? שאנחנו מדינה שפותחת רגליה רחב רחב, על מנת שכמה שיותר ערכים אמריקאים יוכלו להיכנס פנימה

עמיר

 • למה להצביע לו? כי הוא עבר איזשהו תהליך מתחילת התוכנית, אז היה אפס מאופס, ועד עכשיו, שהוא 0.0000012.
 • למה לא להצביע לו? כי הוא-הוא תמצית המניאק התל-אביבי שמתייחס לנשים כמו לכלים חד פעמיים. בנוסף, אין לו טיפת חוש הומור והוא חייך רק פעם אחת לאורך כל מאות-אלפי השעות בהן צולם.
 • מה זכייתו תגיד על התרבות הישראלית? שאנחנו תרבות אלימה, שוביניסטית, מאופקת, שלוקחת את עצמה הרבה יותר מדי ברצינות.

סיוון

 • למה להצביע לה? כי היא מתוקה, ביישנית, ויודעת לצחוק ולהשתעשע כשצריך. ובעיקר, נראה כי היא האשה היחידה בבית שיודעת את כל אותיות הא'-ב' וגם קצת חשבון.
 • למה לא להצביע לה? כי למרות תכונותיה החיוביות, היא נגררה לאורך כל העונה כמו נייר טואלט רטוב הדבוק לנעל של עמיר.
 • מה זכייתה תגיד על התרבות הישראלית? שאנחנו מדינה אמפתית, שיודעת לזהות איכות, גם כשצריך להתאמץ כדי למצוא אותה. מה שאנחנו לא. לכן אין סיכוי שסיוון זוכה.

זהו.

מי לדעתכם יזכה? ומי לעזאזל הולך להצביע? דוגרי, אתם מכירים מישהו שמתכוון לסמס לשארית הקרקס האומללה הזו?

4 thoughts on “האאוץ' הגדול

 1. אכן. עצוב, אבל נכון.
  בייחוד נכון לגבי ההכפשה לגבי ג'קי.
  לא יודעת אם מסכימה לקטילת העמיר… לא ממש מניאק, דווקא הרבה דברים טובים זיהיתי אצלו. הרבה יותר מאחרים בבית..
  לא סימסתי פעם אחת כל העונה, אני גם לא ממש מהאנשים שמסמסים, אבל כל כך שנאתי את פרידה, ולמעשה גם את ליהיא משיקולי ה"בהמה גסה", שאילו אפשר היה לסמס למי שיעוף, אולי היו מזיזים אותי.
  ההפקה היתה מגמתית להחריד כל העונה הזו, ממש בצורה מוגזמת.
  אבל לבסוף, למרות זאת, החמישיה היא הרע במיעוטו. אילו פרידה היתה נשארת, הייתי ממש מתחילה לדאוג שאולי היא תיבחר. זה היה אומר הכי מעט עלינו כעם. כי היא באמת בהמה גסה, שכל מי שממשיך להתייחס אליה כ"אמא של הבית" וכל השטויות האלה, נשמע בערך כמוה כשהיא מגדירה עצמה כ"אשת שלום".

  לכשעצמי, ושוב מסכימה עם הכתבה, לא ממש מענין מי יזכה, אבל מאוד חשוב לי שליהיא לא תזכה. אני לא חושבת שגסות כזו צריכה לקבל פרס. מתוך החמישה, זה יגיד עלינו הכי מעט אני חושבת. אז זה משאיר את ג'קי עם הכי הרבה סיכוי? דווקא נחמד בעיני לתת לאדם חסר כסף הרבה כסף. עושה יותר טוב על הנשמה מאשר לבחורה הנבובה והמעצבנת הזו. שתחזור לארה"ב. ושתמעט לספר שהיא יהודיה. באמת אבוי לבושה.

 2. קראתי רק עכשיו, כשג'קי זכה.
  סליחה על האיחור, אני מפוצץ במיילים.
  לא מסכים איתך לגבי האמירה על החברה שלנו בישראל, אחרי שג'קי זכה.
  איבדתי גם את הגיליון המיוחד של האח הגדול של טיים אווט בחמישי האחרון, על הספה בדירה של קולגה של פרידה. (אותו מקצוע) שנתנה לי את חסותה.
  לא משנה באיזה מקצוע אעסוק, אני מאוד מקווה שאצליח להשתתף בריאליטי הזה (אמא שלי מדרבנת אותי, אחי נגד) בשנה הבאה. המיונים כנראה יהיו בקיץ, כמו תמיד.
  ג'קי הוא ההוכחה שלא צריך להיות חכם כדי להצליח. (כתבתי את זה גם בתגובה לוידיאו של פליקס-מאקו. לוידיאו הזכיה של ג'קי אתמול בלילה :)…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *