פברואר 28, 2010 Alizarin Zroob 3Comment

כשאתה הולך עם אביזר כלשהו אתה שם לב פתאום לכל האנשים שהולכים איתו – מכירים את זה? אז אני עונדת עכשיו על צווארי את ענף הפרסום. לאחר שבוע ראשון של עבודה במשרד פרסום, שכלל פאדיחות שאתם לא הייתם מצליחים לצבור בשנה, אפשר לומר שהרדאר שלי קולט איתותים חזקים ממותגים שמנסים לגרום לך לקנות אותם. ומאוד משמח אותי לראות יצירתיות בתחום הזה.

קסטרו בארץ הפלאות

לקחתי את תומסו והתכוונתי להגיע לצעדת הזומבים – אירוע הזוי ומופלא. לפיכך התחפשתי בבגדים הקרועים ביותר שלי ונראיתי כאילו זה עתה זחלתי החוצה מתוך קבר. אבל ברוב טיפשותי התבלבלתי, ובמקום לקחת אותנו לנקודת ההתחלה של התהלוכה, הבאתי אותנו לתחנת הסיום שלה, דיזנגוף סנטר.

וכך מצאתי את עצמי מבלה ערב באירוע יחצני מדליק ומוזר: המותג האימתני קסטרו הוציא קולקציה בהשראת אליס בארץ הפלאות, גרסת טים ברטון שתיכף תעלה לאקרנים. לשם קיום אירוע ההשקה, חבר המותג לקהילה הלא צפויה של הפרוזדור+סלון ברלין=היפסטרים.

זומבי זרוב וחברים היפסטרים מדליקים. צילום: תומסו

מי שיש לו זיכרון מפלדה, וודאי יזכור איך מנערותי אני מגדפת את רשת קסטרו, על היותה רשת מיינסטרים משעממת שמוכרת בגדים בנאליים שאפילו לא יושבים עליי טוב במחירים לא מוצדקים. לפיכך, ממש הופתעתי לטובה מהמהלך השיווקי הנכון שקסטרו נקטה בו.

נכונה היא הפנייה לכיוון ההזוי של אליס של טים ברטון, שהשתלט על עיצוב הסניף המרכזי של קסטרו גם באמצעות זוג רגליים ענקיות, וגם בזכות אושיות תל אביביות מחופשות לדמויות מהסרט (לקח לי זמן לזהות שהמפטי ודמפטי הם בעצם "השמנים" עמי ואלי, יחצני העל של כל ההופעות בישראל בערך).

מרענן הוא שיתוף הפעולה עם קהל אלטרנטיבי – שככל שהוא נראה מוזר, משופם וממושקף, מורכב מאנשים יותר נכונים, אופנתיים, ומשפיעים מאשר עדר החודדות שהיווה עד כה את קהל היעד של קסטרו. מה שההיפסטרים לובשים היום ונראה מגוחך – אחרי אדפטציה קלה יהפוך להיות הטרנד הלוהט של מחר.

זה לא משנה אם ההיפסטרים יאמצו את קסטרו לחיקם או לא. מה שחשוב הוא השדרוג המחשבתי שקסטרו הפגינה בשיתוף הפעולה היחצני הזה. אני מקווה שקסטרו ושאר תעשיית האופנה בארץ תמשיך לפזול לשוליים, והעתיד של האופנה שלנו יהיה הרבה יותר צבעוני ומעניין.

כמובן שהרגשתי ממש לא במקום, לבושה בלויים באירוע של תעשיית האופנה. אך בסופו של דבר, המראה הזומבי יוצא הדופן שלי, זיכה אותי במיקום בולט בוואלה. זרוב בשחור?! אולד ניוז, כאילו?

תומסו עם המפטי דמפטי השמנים

לכבוד השלב החדש בחיי אני מאחלת לעצמי:

 1. לא לתת לשיווק להשתלט על המוח שלי. לא הכל זה רשת של אינטרסים ושל גורמים ואשים שמנסים למשוך ולדחוף אותך לעשות דברים. יש יותר מזה בחיים.
 2. להישאר בן אדם. יותר ויותר אנשים סביבי תופסים תחת ממעמד שהגיעו אליו, בצדק ובעבודה קשה, ומתחילים להתייחס לאלה שסביבם כאל פחות טובים מהם. אין לי ספק שאתייחס לפעמים לחברי וקרוביי בקוצר רוח ובמרמור – משום שאני מתכננת להיות עייפה וחסרת סבלנות בשנה הקרובה. אבל הכוונה שלי היא שלא אגיע למצב בו אני מתנהגת אליכם מגעיל בגלל איזשהו אגו טריפ.

ואסיים בהמלצה:

כדאי לכולם לנסות את צ'ט רולט! זה אתר שמביא לך אנשים רנדומליים לדבר איתם בווידאו צ'ט. תומסו ואני נכנסנו לשם בערב סגרירי, ופגשנו אשה אחת וחמישה גברים שלא דיברו איתנו בכלל, שלושה צרפתים ששאלו אותנו למה אנחנו לא שוכבים (למה באמת?), שני רוסים עם כובע הפוך, שני מאוננים, וברווז.

3 thoughts on “אליזרין בארץ השיווק

 1. עכשיו אני יודע מה קורה בקסטרו בדיזינגוף סנטר !
  באמת תהיתי מה זה הפסל הענק הזה בתוך החנות.
  היתה לי שיחה על זה עם המדריכה הג'ינג'ית שלי אתמול כשהסתובבנו בקינג ג'ורג' (במטרה מסויימת).
  מעניין… !
  להיות בן אדם זה חשוב, (לא משנה מה עשית בחיים, ולאן הגעת).
  כל הכבוד,
  וחג פסח כשר שמח 😛 .
  (התחילו הניקיונות) =]…

 2. נכנסתי לקטלוג שלהם וזה סתם כמה טישרטים וגופיות עם הדפס שקשור במקורב לאליסה ובמחירים מופקעים
  לא מבינה מה את כל כך מתלהבת

 3. ובכן! לא אמרתי מילה על הבגדים. רק השיווק המקורי מביא תקווה לעתיד טוב יותר ברשת הזו שהייתה כה יבשושית. נקווה שיתחילו לעצב בגדים ששווים את המחירים שהם גובים עליהם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *