יולי 17, 2011 Alizarin Zroob 19Comment

הדושבאג התל אביבי המצוי – מה שמתעתע בו, זה שהוא חמוד. נוח להזדהות איתו, התנהגותו החצי-חביבה מסתירה את העובדה שהוא אפס מאופס.

הערב, פגשתי את "השחקן". עכשיו, תבינו – אני, אחרי שנים ארוכות של חיים בתל-אביב, נרתעת מהגדרות סטראוטיפיות של תושבי העיר הזאת. לא נעים לי שכולם חושבים שאנחנו שמאלנים-אוכלי-חזיר-בבית-קפה. כי יש בינינו הרבה יותר מזה, כל כך הרבה מקום לאינדיבידואלים לצמוח. ולפתע, לנגד עיניי הוא צץ: התל-אביבי הסטראוטיפי. כאילו צעד היישר מתוך מערכון שנכתב על ידי תושב חיפה. התביישתי.

חברתי החדשה, נקרא לה א', אשה מושכת עד דמעות, הציגה אותו בפניי בעיר האוהלים שברוטשילד: "הוא שחקן".

השחקן סיפר בעיניים נוצצות על הסדרה החדשה שהוא משתתף בה, ועל הסדרה הבאה שהוא מתחיל לכתוב. אוקיי, בוהמיין מעניין, הנחתי, והמשכתי להקשיב למה שהוא מדבר. בדיעבד, היה עדיף שלא. מה שהוא אמר אחר כך, היה: "וואו, א', את פחות רזה מהפעם שעברה שראיתי אותך". וזאת, אף על פי שגופה מעורר קנאה והשראה.

אחרי זה הם דיברו על מגורים. היא שאלה אם הוא מכיר דירה בשבילה. השחקן אמר שהדירה לידו מתפנה, אבל שבדרך כלל הוא מעדיף שהשכנים שלו לא יהיו אנשים שהוא מכיר, והוסיף "בגלל שאת בחורה, אז זה בסדר". ואז הוא שאל אותה בישירות – "אז… את פנויה לקשר?"

היא ענתה בשאלה – "למה, אתה פנוי לקשר?"

הוא אמר: "כן…"

ואז היסס קצת, והמשיך:

"כלומר, בערך. פשוט… אני מחפש פתיחות. הבחורות שיוצא לי להכיר לא מוכנות להיות פתוחות מספיק. מחפש מישהי פתוחה. לא מבין איך אני אמור להעביר חיים שלמים עם אותה אחת, את מבינה למה אני מתכוון?"

באותה מידה שאני מבינה למה הוא מתכוון, אני לא מבינה איזה חוצפה/אומץ/טיפשות יש לו. איך הוא מעז להשתמש בשלושה מהמשפטים חסרי הטאקט ביותר שקיימים בלקסיקון הגברי כדי לחזר אחרי אישה שהוא לא מגיע לקרסוליים שלה?

שלושה מסרים לסיום:

 • לנשים שמקבלות משפטי-התחלה מסוג "את נראית טוב יחסית למישהי בגילך", "העגילים המכוערים האלה דווקא יושבים עלייך טוב": תתרחקו מהדושבאג כמו מאש. הוא יכול להיראות מעניין, רגיש, משעשע. אבל אם הוא מעליב אותך ב-5 הדקות הראשונות שאתם מנהלים שיחה – תפסלי אותו מיד. תחתכי אותו החוצה מהחיים שלך בו ברגע. הוא לא ראוי לך. אם את לא מנפנפת אותו  – זה כי הוא ראוי לך, נמושה מזוכיסטית וחסרת עמוד שדרה שכמותך.
 • לגברים שלא רואים איך הם אמורים להעביר חיים שלמים עם אותה אחת: אתם לא הולכים להעביר חיים שלמים עם אף אחת. אם יתמזל מזלכם, תקיימו יחסי מין פה ושם. אישה בעלת דימוי עצמי נמוך במיוחד תזרוק את עצמה לרגליכם באובססיביות כשאתם בני 29: אתם תחשבו שקוראים לזה "זוגיות". זה לא. פסגת חייכם האופציונלית: בגיל 46 יוולד לכם ילד ממזר ולא תדעו מה לעשות איתו.
 • פתיחות זה יופי של דגל לנופף בו, אבל מי שלא יכול להעריך ולכבד אישה אחת – בטח שלא יוכל להתמודד עם שתיים.

לא מאוחר מדי להשתנות! לילה טוב

19 thoughts on “זהירות, דושבאג

 1. התלבטתי בין התגובה הקיטשית (לי יש רק אישה אחת ששווה כמו אלף נשים לפחות) האמיתית, לבין התשובה המתחכמת ( משהו על נשים שמראה שאתן משחקות משחק יותר מאיתנו), שתגרום לי לישון על הספה.

 2. זרוב יקירה, אני לא מבין איפה התרעומת שלך, את מתפלאת שנפלת על דוש, הרי כבר מהמשפט הראשון (אני מופיעה באיזה סידרה… וכותב אחרת) כבר היית צריכה להבין שנפלת על תל אביבי טיפוסי שעף על עצמו בגלל 15 שניות של תהילה, זה באמת מה שהרשים אותך?? והגדרת אותו כחמוד על בסיס זה שהוא עף על עצמו… הרי מהמשפט הזה אפשר להבין שיש פה בחור בלי כיוון ובלי עתיד שלא עשה עם עצמו כלום וחי על זה שהוא נראה טוב, ברגע שתתחילו לחפש יותר מזה תמצאו שיש בת"א אנשים שבאמת מחפשים לבנות עתיד עם מישהי (אחת), חפשי אנשים שבונים את עצמם לאורך שנים ולא על בסיס סדרת טלויזיה אחת…

 3. יש לי הרגשה שאת צריכה לבדוק מאיפה הכעס הבלתי מתפשר שלך, דווקא על טיפוס לא מזיק (נאלח אמנם) וכזה שאומר בפנים את כל האמת שלו (אפילו שהיא מעוותת). גג גג, את יכולה לא לדבר איתו ולהתעלם. מאיפה הכעס? מה עדיף? המתוחכם שיחמיא לך ואחכ ינפץ אותך לרסיסים? אה, שכחתי, בעיר כמו תל אביב, שאפילו מחאת הדיור נערכת ברוטשילד (ולא במקומות יותר רלוונטיים כמו פלורנטין) – מה שחשוב זה האסתטיקה, ולא המהות.

 4. או אולי, מר "שם" היקר, החשש שמא בחורות שוות דוגמת א' עלולות ליפול לזרועותיו של הדושבאג הנ"ל והמאות כמוהו שמציפים את רחובות תל-אביב, בעיקר באזור ההשרצה של מאפ"י – הלא הוא דיזינגוף סנטר. וברור שהדושבאג הנ"ל וגברים מסוגו לא בדיוק שואפים למשהו שעלול לגרום לאישה שאיתם להרגיש טוב. בטח שלא עם עצמה.

 5. "עלולות ליפול לזרועותיו.."???? אהה שכחתי שאתן עלולות ליפול לזרועות גברים.. זה הרי לא תלוי בכן בכלל.
  מה שכן תלוי בכן קשור אך ורק בדושבגים, כי ברגע שזה מגיע לבחורים על רמה, זה לא באמת תלוי בכן.
  ושוב, כמו בנדל"ן – כמו שיש מעין בועה שכל אפס שלא גומר תחודש יכול לקחת משכנתא (כי זה כדאי לבנק, מה אכפת לו, אחכ הוא יסלק אותו וימכור תבית) ככה יש גם בועה בתחום הזה – כל פרחה שבאה מרעננה וונאבי טיפשה כמו נעל שגרה פה 2 דקות וחצי, חושבת שיש אנשים שהם דושבגים שאסור להם לדבר איתה כי היא מההה-זהההה שווה.. אז יאללה – יש אנשים שפשוט עדיף שלא יבואו במגע עם העיר הזו, כי היא עולה להם לראש.

 6. היי שם,
  1.
  שמעתי הרבה דעות בימים האחרונים על עיר האוהלים, אבל המשפט חסר ההגיון ביותר, הוא "בעיר כמו תל אביב, שאפילו מחאת הדיור נערכת ברוטשילד (ולא במקומות יותר רלוונטיים כמו פלורנטין)…"
  למה? כי יש בעיית דיור בפלורנטין אבל ברוטשילד המצב ממש בסדר? או להיפך, הצעירים צריכים לוותר על איזורים מרכזיים כמו רוטשילד ולרכז של המלחמה שלהם בשכונות תעשייתיות מוכות עכברושים?

  2.
  מה שאתה מנסה להגיד בעצם: התנהגות לא מנומסת של גברים היא תופעה לא מזיקה שצריך לקבל באהדה והבנה? שנשים שלא מוכנות שיתייחסו אליהן בזלזול צריכות לרדת מהאולימפוס שטיפסו עליו ולחבק את הגבר שמעליב אותן, בגלל שהן אחרי הכל, מתחת למסיכה, סתם פרחות מרעננה?
  אתה נשמע די שונא-נשים.

 7. בקשר ל – 1 , האמת שאני די עומד מאחורי מה שאמרתי. אני לא באמת מצפה שהמדינה תסבסד לי מגורים מעל הקנטינה.
  בקשר ל-2, סתם נבהלתי ממך.. בתור אחד שהוא חבר שלך בפייסבוק, צרם לי (ולא רק בשם המין הגברי) לקרוא טור כ"כ מתלהם ועוד על מה, על דושבג שלא שווה התייחסות.. את יודעת היטב שעל כל דושבג כזה, יש לפחות סתמה אחת שחושבת שהיא צאצאית של מלכת שבדיה.
  ולא, אני לגמרי לא שונא נשים. שונא בעיקר חוסר צדק שנובע מכח.
  אהה.. ואין לי בעיה שתנהגי בי כמו שנוהגים בדושבג ותמחקי אותי מחבריך ותחסמי אותי לנצח ותדרכי לי על הנשמה ותלעסי לי את הראש.
  השם שלי אצלך בפרטי ברגעים אלה ביייי

 8. ואני דווקא הייתי בטוח שהסמל לשפל התל-אביבי הזה הוא בריקודים על מרפסות בעת לוויה של אוליגרכים.
  אפשר ממש לעשות להם טבלה ולקבוע ניקוד עם ליגה וגביע ולראות מי ינצח

 9. מילים מאוד חריפות על בן אדם ספציפי אחד. אני מאוד מקווה שלא כל התל אביבים הם כאלו. זה בסך הכל חוסר טאקט בפגישה אחת. את לא יכולה להשליך את זה על כולם. מקרה בודד.
  כנראה כתבת את זה כשכעסת מאוד.
  יש הרבה טיפוסים, יש הרבה אנשים בעולם, נשים, גברים, והמכנה המשותף של כולם, שכולם מחפשים אהבה, בכל דרך שהיא.
  אולי המילה מחפשים, יכולה להיות מוחלפת במילה אחרת . כל אחד והדטרמינולוגיה שלו.

  אגב, זרוב, בדקת,-קיבלת הזמנה לgoogle +? אני קיבלתי אתמול, דרך מישהו מפורום בתפוז. כדאי לך לבדוק את זה,
  מקווה שבעתיד לא יתברר כפלופ, כמו רשת הבאז.
  המייל שלי הוא :
  arad.alon@gmail.com
  אם את רוצה הזמנה, לבדוק, ולכתוב על זה פוסט כאן .
  ודרך אגב, מתי המסיבה הבאה? אולי יהיה בתחילת החורף במסגרת 3 שנים לבלוג -אתר שלך הנוכחי? 🙂
  להתראות בתל אביב, 🙂
  ושבוע טוב 🙂
  אלון 🙂

 10. לדעתי אין שום דבר רע בזה שההפגנה מתקיימת ברוטשילד. זה לא כמו לבקש מגורים שם – זה בשביל להדגיש את הפער שמתחיל להיווצר מתחת לאף שלנו.
  ואני חושב, זרוב, שהדברים שאת כותבת – היה יותר טוב, יותר אמיתי, ויותר לעניין לו היו נאמרים ישר לפניו של האידיוט המצחיק הזה. בתור מישהו שדברים מכעיסים אותו אני יכול להבין את ההרגשה שלך, אבל אני מעדיף ישירות: יש דברים שצריך להגיד לאנשים בפנים.
  כי זה די ברור שה"מסר לנשים ש" ו"מסר לגברים ש" שלך הם יותר מדי כלליים, ולמעשה זה המסר הספציפי שלך לאותו הדושאבג.

  אל תחסכי מאנשים את האמת: תגידי להם את זה בפנים בזמן אמיתי.

 11. פוסט מעולה כל כך! מסכימה עם כל מילה, במיוחד עם העובדה, כי גבר שאינו מסוגל לכבד אישה אחת, ודאי לא יוכל להתמודד עם שתיים.
  כל כך נכון.
  כל כך עצוב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *