דצמבר 4, 2009 Alizarin Zroob 10Comment

בשבוע שעבר החלטתי: בבוא היום אני אצא עם ליידי גאגא לקרוע את העיר. עוד לא קבעתי איזו עיר זו תהיה. כך החלטתי וכך יהיה, זה רק עניין של זמן.

אחרי זה הבנתי שזה מטופש מצדי להחליט לצאת איתה לסיבוב, הרי לא האדם שמאחורי ליידי גאגא מעניין אותי. ברור שליידי גאגא זו לא אשה או זמרת, אלא מוצר. ואחד הערכים של המוצר הזה, הוא לתת להמונים תחושה שהם רוצים לצאת איתו לקרוע את העיר.

חבריי לעבודה העלו סברה: יכול להיות שזו אשה אחרת כל פעם מתחת לשיער, לאיפור, לתלבושת הגרנדיוזית. -וואלה, אמרתי. זה הגיוני לחלוטין. תסתכלו על האשה הזאת:

מה מבטיח לכם שהיא אותה אחת ששרה את השיר Bad Rommance? ומה מבטיח לכם שאותה אחת ששרה את השיר, היא זאת שמופיעה בקליפ? ומה מבטיח לכם שזו אותה אחת שמתראיינת בטוק שואוז? בחייכם, אם ליידי גאגא הייתה עושה קניות בסופר שלכם לא הייתם יכולים לזהות את הפנים שלה – אם הם לא יהיו מוקפים בתלבושת בצורת ג'ירוסקופ עם פאייטים.

ליידי גאגא היא לא אדם, היא מוצר, תעשייה, מחזמר מהלך על שתיים. היא תופעה שמקצינה על למקסימום את חיי הזוהר, התהילה, היצירה והאקסהיביציונזם. אמירותיה הפרובוקטיביות על אורח חייה יכולות להיות אמת או שקר – זה לא משנה. הכל פה הוא חלק מיצירה אחת גדולה והוא משרת אותה. ליידי גאגא היא כמו ספר או תסריט: הוא כתוב, הוא "מומצא". הדמויות מורכבות ומאופיינות במוחו הקודח של מי שיצר אותן. אלא שבמקרה גאגא, הפיקציה, הדמות, היא בשר ודם. ואת ספר גאגא כיף לקרוא. ספר של הומור, אימה, רהבתנות אקסטרווגנטית.

עולם הפופ יצר אייקונים כבר שנים תוך בלבול בקווי הגבול. מה בן אדם? מה דמות? מה פומבי? מה פרטי? זה מה שהוציא את בריטני ספירס מדעתה. ליידי גאגא, לעומתה, אפילו לא קוראת לעצמה סטפני ג'ואן אנג'לינה גרמנוטה. רק גאגא. אייקון מפוכח, דמות שהמחבר שלה למד מטעויות העבר. כוכבים צריכים לספק את יצר המציצנות של הקהל, אבל מי אמר שהפרטיות-הפומבית שנחשפת צריכה להיות נאמנה למציאות?

ליידי גאגא היא מוצר שהונדס ברוב כישרון וזהירות כדי לתת לקהל אובר-דוז גרוטסקי של צרכיו הבידוריים. מוצר שאני נהנית לצרוך. אני נהנית מהלהיטים שלה. אני נהנית לראות איך הלהיטים שלה מסוגלים לגרום להמונים בכל רחבי העולם לרקוד כאחוזי טירוף לצלילי הברות חסרות פשר. התרבות הויזואלית שאופפת אותה מהווה לי השראה. החל מהתלבושות הבלתי-פרקטיות בעליל, וכלה בקליפים שמדגימים איך בדיוק צריך להשתמש בתוכן שיווקי.
את ליידי גאגא צריך לקחת בערבון מוגבל. היא לא בן אדם: מסוכן להזדהות איתו או לשאוף אליו. ובכל זאת, נראה לי שאני עושה את זה.

הלוק החדש שעשיתי לעצמי. ברקע, ציור מחווה לא גמור לדקה 3:54 בקליפ של Bad Rommance
הלוק החדש שעשיתי לעצמי. ברקע, ציור מחווה לא גמור לדקה 3:54 בקליפ של Bad Rommance

אתמול רקחתי על הראש שלי עוד מחוות-ליידי-גאגא. כל זה למען המסיבה שמתרחשת הלילה. מסיבת גלאם-או-רמה שאליה אני עוד לא בדיוק יודעת מה אלבש, אבל אין לי ספק שזה יהיה מהמם – פרפראזה זרובית על הליידי.

הואיל ולא כתבתי ממש פוסט קומנדו כראוי, קבלו את שתי המסיבות שאני לא מחמיצה היום:

ליידי גאגא בגלאם-או-רמה

 • איפה? הבלוק, דוד חכמי 35 ת"א
 • מתי? הלילה, החל מחצות
 • כמה? בין 40-60 ש"ח, תלוי באיזה שעה אתם מגיעים ואם אתם יודעים את המילה הסודית
 • לדף האירוע

מסיבת רחוב בפלורנטין

תראו! יש על ההזמנה רגליים עם רגליים.

 • איפה? מאחורי רחוב אברבנאל 10, פלורנטין, ת"א
 • מתי? היום, החל מ-16:30
 • כמה? חינם חינם חינם!
 • לדף האירוע

10 thoughts on “ליידי גאגא כמוצר צריכה

 1. סוראי על ההתחייחסות הרחבה שלי על ליידי געגע כמוצר היא באמת כזאת
  אבל כוס אימא שלה היא נועלת אלכסנדר מקווין!!!!!!!!!!11
  גמני רוצה אותם!!!!!!!!!11 איזה כלבה ….

 2. מעניין לראות שלגברת… סליחה, מוצר, יש גם צד אקוסטי:

  ונחמד לראות פרודיות מושקעות ומטופשות באותה מידה:

 3. מסכימה עם כל מילה. ועדיין, חושבת, שהיית רוצה ללכת לקרוע את העיר עם הבחורה. לא זאת שמשנה את פרצופה מקליפ לקליפ, אלא זאת שמאחורי הפרצוף המשתנה מקליפ לקליפ. עם הבחורה הזאת היית רוצה לקרוע את העיר, או לעשן סיגריה אחרי סיגריה באופן הכי נוירוטי, או ש… מיליון ואחת אופציות הכי מסקרנות בעולם. כי זו בחורה רצינית. אלפי המסיכות, פלסטיקיות ככל שיהיו, צריכות חתיכת מגירה אחושרמוטה שתצליח להכיל את כולן ולא להתפוצץ.

  או שאולי היא עוד תתפוצץ. לא יודעת. אני עדיין מחכה שבריטני תתאבד (אלוהים יסלח לי שאמרתי את זה, זה לא מצחיק)

 4. פוסט מעניין,נותן נקודות למחשבה. אני אישית מאוד מאוד אוהבת גאגא. היא אחת המדהימות לדעתי.
  אבל אני חושבת שהדמות שהיא יצרה לעצמה זאת בעצם היא, וזה רק עוד צד שלה כאמנית,כי היא הרי אוהבת להתלבש כולה גלאם וכל זה..
  ראיתי אותה מתראיינת והיא בעצם מאוד מתוקה. היא אמרה בראיון אחד שהיא הייתה ילדה היא הרגישה כמו 'פריקית'.
  וזה מראה בעצם שעכשיו היא שונה והיא נורא מצליחה דווקא בגלל זה. ועכשיו היא נותנת השראה לעוד אנשים כאלה שלא בדיוק נכנסים לאיזה קופסא, וגם הרגישו כמוה שהיא הייתה קטנה,שהם גם יכולים להיות משהו.לדעתי.

  אגב, את מכירה אולי במקרה את אדם למברט?
  מעניין לדעת מה את חושבת עליו 🙂 אני אישית מעריצה ענקיתתתת שלו.

 5. גאס וואט..!!
  אני מיתחפשת בפורים למיס גאגא…
  תפרתי שימלה מ.ד.ה.י.מ.ה..! בגיזרה אי סימטרית שחור בחלק של החזה והזרוע… ויוצא מאין "חצאית" גבוה מנופחת מיני בצבע זברה… קיצור מהמם..!!!
  רק פאה ואני מסודרת.. 🙂

  אהה אגב יש לי הודעה חשובה לאליזרין.
  רק רציתי להגיד לך שאני ממש מעריצה אותך על האומץ לילבוש בגדים כאלה שיבים, את ההפך מימני בסטייל {כי אני גברת ווינטג'} אבל מאיפה שאני באה לילבוש ווינטג' זה לא דבר מובן מאילו, אני רואה אנשים שמרימים גבה ליפעמים אבל אני אוהבת את הבגדים האלה.

  אהה ורציתי להחמיא לך ולומר לך שלדעתי את ליידי גאגא הישראלית…!!!!

  XOXO .M.H

Comments are closed.