יוני 30, 2012 Tomaso 1Comment

כבר שנה שביעית ברציפות שחבורת פוחזים מגיעה לכיכר מלכי ישראל ומבזבזת מים יקרים ונקיים תוך כדי שמירה על צניעות וסדר ציבורי מופתי. חדי העין שבניכם בוודאי ישימו לב שהמשפט האחרון היה רצוף בשקרים. למעשה, יש בו עובדה אחת שהיא חצי אמת.

מזל דלי - צילום : תומסו
מזל דלי - צילום : תומסו

 

 

לי יש דילמה נוראית כל שנה אם להיות חלק מההמון המוסט, או להרים מצלמה ולתעד אותו. הכיף הוא עצום, אבל למי שמכור כמוני לצילום קשה לוותר על אינספור ההזדמנויות להוציא פריים משובח. במלחמת המים יש בחורות חמודות וצעירות עם חולצות רטובות, מים נשפכים ומתנפצים ואינספור צעירים חוגגים במלחמה שלא פוגעת באף אחד.  צבעוניות כזו, במרכז תל אביב, היא הזדמנות צילום שאסור לפספס.  אני ממליץ לכם לבוא עם חברים שאתם סומכים עליהם, ולפחות לחצי שעה מתוך האירוע, לבקש מהם שישמרו על הציוד כדי שתוכלו להשתולל כמו ילדים.

הגנו על האיברים החשובים
הגנו על האיברים החשובים

בתור מי שהיה(וצילם) בכל ששת הפעמים הקודמות, הרשו לי לתת לכם מספר עצות שישמרו על הציוד שלכם ויגרמו לתמונות שלכם להיות (קצת) יותר טובות :

  1. הכן ציודך לקיץ : מלחמת המים היא אתר צילומים רטוב מאד. אם אין לכם קייס אטום למים למצלמה, מאד כדאי שתעטפו אותה. אפשר לעשות את זה עם ניילון נצמד, עם שקית או עם כל חומר אחר שמסוגל להיצמד למצלמה ולמנוע ממים לחדור פנימה.  החיסרון הברור הוא שליטה נמוכה יותר בכפתורים ובמצלמה.

אפשרות נוספת היא להביא עדשה טלסקופית ולצלם ממרחק. בעלי העדשות הנ"ל בד"כ מתרכזים ב"מרפסת" שנמצאת בצד הצפוני של המזרקה בגובה של כמה מטרים מעל ההתרחשויות. באופן אישי, אני מעדיף להביא עדשות רחבות שמאלצות להתקרב לאובייקט ולהסתכן, אבל מאפשרות פריים רחב יותר.

פלאש : אפשר להביא. אמנם המיקום (כיכר רבין שטופת השמש) והזמן (צהרי היום) לא דורשים תוספת תאורה, אבל אם אתם רוצים להאיר חלקים ספציפיים (פנים למשל), או סתם רוצים לעשות צילום סופר מהיר, פלאש יכול לעזור.

2. היה אמיץ : כנסו אל תוך הקהל השואג. נסו להתחמק מהשפרצות המים והקריאות "הוא יבש".  הקפידו להראות שאתם צלמים ולא משתתפים ע"י הרמת המצלמה ביד אחת מעל ההמון ואפילו צעקה "אני צלם" מדי פעם, אבל עשו את זה תוך כדי הסתערות פנימה.

3. מצא זווית מעניינת : יש אינפלציה של צלמים בכלל ובמלחמת המים בפרט. רובם חובבנים, אבל יש גם כמה מקצוענים. בפעם האחרונה היה אפילו אפשר לראות שם את זיו קורן שחטף שפריץ  מתועד היטב לפנים. אם אין לכם ניסיון בצילום, או בצילום מסוג זה, אני ממליץ לעקוב אחרי כמה מהטובים יותר ואפילו להתייעץ איתם. למה שלא תלמדו משהו מהחוויה? אם יש לכם ניסיון, אני ממליץ לכם ללכת לכל המקומות שאחרים לא הולכים אליהם. אתם רואים קבוצה של צלמים מכוונת את העדשות שלהם למקום אחד, כוונו את שלכם לכיוון השני.

4. כוסיות : אין מה לעשות! רוב הצופים בתמונות שלכם ישמחו לראות קצת ציצי ותחת. מאלו תמצאו המון שם. רוב הגברים יהיו בלי חולצה, רוב הנשים עם בגד ים. התמונה אולי לא תזכה בפוליצר, אבל כן בהרבה מאד  תשומת לב ברשת.

אל תשכחו לצלם
אל תשכחו לצלם
5. העלאה לפייסבוק : אם יש לכם דף צלם ואתם מתכוונים להעלות את התמונות אליו, או סתם רוצים להשיג עוד חברים בפייסבוק, הקפידו לכוון מצולמים למקום הנכון.  הכינו כרטיס ביקור, או לפחות כלי כתיבה כדי לתת לאנשים הנכונים את השם שלכם בפייסבוק או ברשת. ברגע שהתמונה שלהם תתפרסם, הם וכל החברים שלהם יגיעו לאלבום.  בד"כ ברגע שכמה אנשים מתויגים ע"י הצלם, כל השאר יתויגו לבד ע"י החברים שלהם.
6. ביים : אל תסתפקו הצילום "טבעי". נכון, לפעמים לחלקנו זה מרגיש מזויף, אבל תאמינו לי שתודו לי אחר כך. בקשו מאנשים לעשות דברים בשבילכם. בקשו מבחור עם דלי לחכות לכם לפני שהוא שופך אותו על הראש של מישהו. בקשו מבחורה יפה לעשות פוזה אל מול המצלמה. התוצאות יהיו טובות בהרבה.
והכי חשוב… להנות
לעוד תמונות מתומסוhttp://www.facebook.com/tomaso.photography
לעוד תמונות של מלחמת המים ב2011http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150688817650527.696543.167365585526&type=3

One thought on “המדריך לצלם במלחמת המים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *