מרץ 9, 2012 Alizarin Zroob 2Comment

הגעתי לפאי בטיול הקודם בתאילנד, וכבר אז ידעתי: זה מקום אליו אני רוצה להביא את בעלי לירח הדבש. בטיול הנוכחי הגשמתי את חלומי, וגם תומאסו התאהב בעיירה מלאת החן הזו. אי אפשר שלא. פאי זה מקום מקסים, רומנטי, מתוק ויחיד במינו. עם כל הכבוד לאיים המפנקים ולעיר המרתקת, בשום מקום אין אווירה נעימה כמו בפאי.

זרוב מתאימה לפאי, ופאי מתאימה לזרוב
זרוב מתאימה לפאי, ופאי מתאימה לזרוב

במהלך היום אפשר לשכור אופנוע במחיר הנמוך ביותר במזרח (100 באט ל-24 שעות) ולתור את הטבע הסובב את פאי. בלי לחפש יותר מדי תמצאו נופים הרריים מרהיבים בהם שזורים נהרות, אגמים, מערות ומעיינות חמים.

פאי מוקפת בטבע - זה הנוף מחצר הגסט-האוס שלנו
פאי מוקפת בטבע - זה הנוף מחצר הגסט-האוס שלנו

בערב, כשחוזרים לעיירה, ברחובות הראשיים נפרש שוק שהמוכרים בו לעולם אינם מציקים והסחורה בו כל כך חמודה שתתקשו לא לקנות אותה. פאי מלאה עד גדותיה באמנים ואומנים מוכשרים ואפשר לראות את זה בכל פינה אליה תפנו מבט. לא רק בדוכני הקניות אלא בארכיטקטורה, באיורים שעל הקירות ובפסלונים שבגינות. אסתטיקה משמחת לבב אנוש, לא פונקציונלית, כי אם עליזה וצבעונית.

הכל מחייך בפאי
הכל מחייך בפאי

בלילה תוכלו להכיר חברים חדשים בפאבים הרבים הפזורים בעיירה. תמצאו שם תמהיל מושלם בין מקומיים היפים לבין תיירים איכותיים יחסית. לא כולם מגיעים לפאי, אבל אלה שמגיעים – פשוט נחמדים יותר. במרבית הפאבים והמסעדות תהיה להקה שתנגן קלאסיקות רוק ורגאי, ובלילה, כשנהיה קר (ונהיה קר!), תוכלו להתכרבל לאור מדורות בחצר הפאב.

ציור קיר ענק בכניסה לשירותים של אחד הפאבים (ועדיין יש אנשים שלא מבינים איפה שירותי הנשים ואיפה שירותי הגברים)
ציור קיר ענק בכניסה לשירותים של אחד הפאבים (ועדיין יש אנשים שלא מבינים איפה שירותי הנשים ואיפה שירותי הגברים)

לא אתן המלצות מפורטות על פאי. אפשר פשוט להגיע אליה, והיא תקבל אתכם בזרועות פתוחות. הדרך לא קלה, אבל שווה: שלוש שעות של זיג-זגים במיניבוס שיוצא מהתחנה המרכזית של צ'אנג-מאי. הגסט-האוסים בפאי זולים ורמתם טובה, אוכל טעים נמכר בכל מסעדה ומסעדה, מפה והכוונות תקבלו כאשר תשכרו אופנוע. אם אתם בכל זאת מהססים וצריכים נקודת עגינה בטוחה – תוכלו למצוא אותה בליצ'י גארדן שמנוהל על ידי קרני הישראלית החמודה.
בשורה התחתונה: אם אתם מגיעים לתאילנד, אל תעזבו אותה בלי לבקר בפאי.

עוד תמונות מפאי באלבום הפייסבוק >

2 thoughts on “מאוהבים בפאי

  1. ללא ספק
    הטיול שלי לתאילנד היה קצר מאוד, רק חודש, והבטחתי לעצמי לא להיות במקום אחר יותר משלושה ימים.

    אז אחרי שלושה ימים בפאי הכרחתי את עצמי להמשיך הלאה, התאכזבתי עמוקות מצ'יאנג ראי, אז החלטתי לעשות את מה שאני באמת רוצה – וזה להיות בפאי עוד שבוע

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *