אוגוסט 2, 2009 Alizarin Zroob 17Comment

אתמול במרכז הקהילה הלהט"ב נרצחו שני אנשים (או שמא שלושה?) ונפצעו עשרה מירי נשק אוטומטי. הרוצח, מר "לבוש שחורים", הצליח להתחמק. זהותו אינה ידועה, אך הציבור יוצא מנקודת הנחה שהוא חרדי, שיהיה קל יותר לנאץ בטוקבקים. בין אם הוא חרדי ובין אם לא – זה ממש לא הזמן ולא הסיבה לשנוא את הקהילה החרדית. רק לתמוך, לחזק ולאהוב את קהילת הגאים. לא מנצחים שנאה בשנאה.

שאלתם למה לצעוד במצעדי גאווה. למה לחולל פרובוקציה בירושלים. והנה הסיבה מתפוצצת לכולנו בפרצוף. מה זה לנופף בדגל צבעוני ובפטמות זקורות מול פנים של מישהו שלא רוצה לראות אותן – לעומת לירות בבני נוער כדי להרוג? תגידו לי אתם מה דרך מחאה לגיטימית יותר. ולקהילה הגאה – ועוד איך יש נגד מה למחות: נגד ההומופוביה הגלויה בקרב האזרחים ובקרב נבחרי הציבור, ועכשיו – גם נגד זה שרוצחים אותם בבית הקהילה שלהם.

מצעדי גאווה היו ויהיו הכרחיים כי שונאים אותנו מספיק כדי להרוג אותנו. למה אני אומרת "אותנו"? כי גם אלה מאיתנו שאינם גייז – מבלים במסיבות גייז, או לכל הפחות מתהדרים באורח חיים ליברלי-עד-מופקר. עד אתמול, פשוט לא האמנתי שיש משהו מסוכן באורח החיים הזה, פרט למחלות מין (כשלא נזהרים). איזה שוק זה לגלות שבעיר בה גדלתי על ברכי החופש, ועל ברכיהן של נערות מושכות ובלתי חסודות, יש מי שיורה באנשים על סמך נטייתם המינית.

זרוב ויסמין מפיצות נשיקות במצעד הגאווה בירושלים. צילום: אבי לוי

עכשיו, יותר מתמיד, אני טוענת שזההזמן להפגין גאווה. בלי לחפש אשמים. להשתמש בהזדמנות האיומה הזאת כדי להראות כמה טוב, אהבה, שמחת חיים, תבונה וקבלה יש בקהילת הגייז. להראות שאין פסול במשיכה לבני מינך, ובסקס בכלל. לשכב עם פרטנרים רבים ויוצאי דופן לא עושה אותך אדם רע. לרצוח – דווקא כן, ועוד איך.

אני, אליזרין, בת 22 מרמת גן, מעצבת ווב, כוכבת אינטרנט וטלוויזיה בזמני הפנוי. אוהבת לאהוב ולהיאהב. 75% סטרייטית, 25% נערה הוללת. אחד התחביבים שלי זה מין עם נשים. פרט לכך, אני מעודדת כל סוג של מין לא קונבנציונלי כל עוד הוא נעשה בהסכמה. אני מתנצלת מקרב לב על כל בדיחות ההומואים שצחקתי מהן, ועל כל הפעמים שהשתמשתי ב"הומו" כמילת גנאי. חיבוקים עם אנשים זרים מעוררים בי אי נוחות, אבל בימים קשים כמו זה אני אחבק אישית כל הומו ולסבית וטרנס ובי שרק ירצה.

בואו להפגין איתי היום נגד פשעי שנאה והומופוביה, בין 17:00 ל-21:00, בשדרות רוטשילד פינת נחמני, ת"א.

17 thoughts on “אליזרין מחבקת את הקהילה הגאה

 1. יו גואו גירל! ואהבתי את מה שכתבת על החרדים. הלקח שיש ללמוד מהמאורע הזה הוא לא "אוי החרדים האלה ימך שמם", אלא "חיה ותן לחיות, אחשלו".

 2. הפוסט כתוב מאוד יפה, אני חושב שהצלחת להעביר מסר. אך עם זאת אני עדיין חושב שאם לא כל המצעדים האלו והתעקשות על חשיפת איברים מוצנעים בציבור והתעקשות על קיום המצעד בירושלים למרות בקשות חוזרות ונשנות של החרדים לא לקיים אותו שם כי זה מפריע להם – אז הרצח לא היה קורה! אל תחשבו לרגע שאני מצדיק את הרצח, אני פשוט חושב שהוא לא היה קורה אם הקהילה הייתה קצת פחות "גאה".

 3. לשי אתה חי בסרט קשה. אני מבין שיש לך אג'נדה אנטי חופש ביטוי ומצעדי גאווה והתחשבות ברגשות שנאה. אך שמור זאת לפוסט של מצעד הגאווה בשנה הבאה. קצת טקט.
  אדם השונא הומואים ישנא עם או בלי מצעדי גאווה. אדם הרוצה לרצוח ישנא עם או בלי מצעדים. מצעדים לא גורמים לכך, נהפוכו,הם נלחמים בכך. אתה צריך להתבייש שאתה מצדיק רצח במצעדים. שלא נדבר על השקר הגס שמצעדי הגאווה כוללים איברים מוצנעים בעוד שמעולם לא נכחת במצעד גאווה. לחרדים יש בקושת חוזרות ונשנות לא לפתוח את החניון בשבת כי זה מפריע להם? אז? לסגור את החניון? לסגור הכל למען החרדים ולהכנע לאלימות ולהשמיד כל סממן דמוקרטי במדינה בגלל בריונות חרדית?

  הרצח היה קורה בכל מקרה. אין לרגע מה לחשוב שהם עשו משהו רע. בטח לא בכך שהם גאים בעצמם. ודווקא עכשיו הקהילה צריכה להיות יותר גאה ולא פחות.

 4. כל כך עצוב וכל כך נכון…
  מבאס לקרוא על כזה אסון שבוע אחרי שגיליתי את האתר ואני ממש שמח לראות את ההתמודדות וההזדהות פה… ידי וליבי מחזקות את משפחות הפצועים ומחבקות את משפחות ההרוגים תהיה נפשם צרורה בצרור החיים אמן… הם לא עשו כל רע לאיש ולא מגיע לאף אדם למות על אמונתו והעדפתו לחיות בדרך שבה הוא רואה לנכון…
  אבל זרוב אמרה נכון והנה שי ודניאל בכוח מנסים להוציא שדים מבקבוקיהם ושוב מעוררים פרובוקציות וכעס לכיוונם של קבוצות אופי מסויימות בעם…
  שי לא המצעד הוא בהחלט לא טריגר לבנאדם לתכנן רצח המוני ולבצע אותו לבד זה תוצאה של חינוך לקוי של אותו אדם ושל שנאה כלפי הקהילה שעודדה כנראה בחינוך לשנאה ולא להבנה
  ודניאל אין ספק שאין כל פסול בכך שאנשים בחרו בדרך והם גאים בעצמם על זה.. ההיפך.. אבל חלק מלהיות אדם הוא גם להתחשב באמונותיהם והעדופתיהם של הפלגים האחרים בעם.. ובטח שאין עוד לאף אחד זכות להפנות אצבעות מאשימות… ועל אחת כמה וכמה להעלות לכאן תגובות על נושאים שלא עלו לדיון בכלל בפוסט כמו חניון כרטא… אל תתן לאש הנקם והשנאה להתעורר בך כי זו כנראה כל מטרת הרצח…

 5. עצוב, עצוב מאוד . אתמול כל היום ליוותה אותי הידיעה על הפיגוע.
  הגבתי כבר בבלוג של אריאלה בתפוז על זה.
  אני התחבקתי עם אנשים זרים בפרוייקט חיבוק חינם וצילמו אותי גם בנושא הזה בסרט הטלויזיה (שעדיין לא יצא לטלויזיה, ויום הצילומים היה לפני יותר משנה).

  שוב, קורא את הפוסט באיחור של יותר מיממה (לוקח לפוסט להגיע לי למייל הרבה שעות).
  אני יודע שחבר מועדון, חבר להקה, היה באירוע הזה ברוטשילד, ישר אחרי חזרה פתוחה של להקת הריקוד שלנו.
  היה לי יום מתיש מאוד אתמול. ומחרתיים, אנחנו כבר בכרמיאל…

  -תמונת הסטטוס שלי בפייסבוק, התצלום מהשנה, אני בעצם, נראה אולי בזכות העדינות שלי, כמו גיי, למרות שאני סטרייט,
  והתמונה-כינוי כאן ובתפוז, הרבה פעמים העלתה לאנשים אסוציאציה נשית, למרות שאני סטרייט.
  ….
  מקווה שהאהבה תנצח את השנאה, והחיים ינצחו את המוות,
  למרות הכל…

 6. עצוב שבמדינה הזאת לא יודעים לקבל את השונה =
  והם לא שונים מאיתנו (הסטרייטים) בהרבה …
  תנו להם לחיות איך שהם רוצים – ובשקט.

  אליזרין , אני אוהבת אותך ב"מחוברות"
  מהממת 3>

 7. אין שום לגיטימציה לרצח של ילדים קטנים.
  אין שום הצדקה לכך שעכשיו באיכילוב שוכב ילד בן 14 עם חור בריאה וסדק בעמוד שדרה רק כי הוא הלך לשחק טאקי עם חברים שלו.
  אין שום פרובוקציה בלשבת בברנוער בדירת מרתף במוצאי שבת. לא במאה שערים לא בירושלים ולא בשום מצעד.. בשקט בשקט.. רוב הילדים שהגיעו לשם בכלל בארון וזה מקום מפלט בשבילם פעם בשבוע!
  האיש שנכנס לשם עם רובה אסף מודיעין וידע לאן הוא הולך הוא ידע שיש שם ילדים קטנים כי מי שעובר שם מול הבית לא יכול לדעת מה יש בפנים.. זה היה רצח בכוונה תחילה.
  צאו מהארון תתלו את הדגלים במרפסות שכולם ידעו שאנחנו כאן!!

 8. וואו זה כ"כ יפה מה שאת כותבת
  אני ממש מסכימה איתךך
  לא צריך להיתבייש במה שאנחנו
  צריך להיות גאיםם!

  זה ממש הפחיד אותי כל הקטע עם הירי הזה
  זה כאילו להפסיק להיות אנחנו בשביל לשלא יהרגו אותנו
  אבל לא!צריך להיות מי שמאנחנו
  צריך להילחם בזה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *