מאי 25, 2010 Alizarin Zroob 2Comment

כל חיי הייתי אובססיבי לגבי רעיונות. עד כדי כך, שכששואלים אותי מה אני עושה בחיים אני תמיד מסתבך: "אני צלם סטילס, ווידאו, ויש לי אתר אינטרנט, ואני מארגן מסיבות, ומלווה יוצרים ברשת ומייעץ ומשווק דברים ברשתות חברתיות, וכותב לפעמים." וזה נמשך ונמשך כשלמעשה מה שהייתי רוצה לומר זה פשוט: "אני אדם שחושב על רעיונות ועושה כמיטב יכולתי להוציא אותם לעולם." וזהו. אני לא צלם, אני רעיונאי שיודע לצלם. אני לא בעלים של אתר, אלא מישהו שהיה לו רעיון שהיה זקוק לפלטפורמה אינטרנטית על מנת להיות אפקטיבי. אני לא פרסומאי, אלא מישהו שאוהב לפצח בעיות באופן יצירתי. לכן הפרוייקט האחרון שקיבלתי, לעזור לשווק קורס להקמת סטארט-אפ היה קרוב לליבי.

אף לא הבנתי איך אדם יכול לעבור 12 שנות לימוד ואז עוד לימודים גבוהים, בלי שאף אחד מהמוסדות המכובדים לא מלמד אותו כמה כלים פשוטים: איך מקימים עסק, איך מנהלים משא ומתן, איך מציגים רעיון בצורה אפקטיבית, ובמקרה הזה איך משיגים מימון לרעיון עסקי. זה אבסורדי, אין שום סיבה בעולם למה לאנשים שבאים עם כסף מהבית או קשרים יהיה יתרון כה גדול על מישהו שאין לו, אבל יש לו רעיון טוב. אז גילוי נאות, משלמים לי כסף על מנת לשווק את הקורס הזה, אבל מצד שני, אחרי שעיינתי בתוכנו, נרשמתי אליו גם אני.

יש לי רעיונות במגירה, ויש לי רעיון שבדרך החוצה מהמגירה וכבר יושב על השולחן: מיזם חדש שלי ושל זרוב, אבל אני מרגיש תקוע באיזשהו אופן, כי יש רעיונות שעל מנת שיצליחו דרוש להם מימון, כסף. ועד עכשיו, בגלל שלא הרגשתי שיש לי את הכלים להשיג מימון: עולם המונחים זר לי, לא ברור למי פונים ואיך אני נמנע מטעויות בדרך הצגת הרעיון, פשוט נמנעתי מלממש כמה רעיונות ממש טובים.

הנה סרטון קצר שהכנתי עבור קורס הקמת הסטארט-אפ של סטארויז'ן, שמביע את רגשותיי.

תסריט, צילום והפקה: דור גרבש

  • עריכה: דן קשאני
  • אפטר אפקטס: אלעד מגדסי
  • ארט ותפעול תאורה: אלון רוטמן
  • תפעול אובייקטים, ודוגמנות יד: אליזרין וייסברג

אז זהו, נרשמתי לקורס, 16 שעות של סדנאות אינטנסיביות שמלמדות אותך איך להשיג משקיעים. גם דיברתי עם המארגנים, הם מוכנים לתת 15% הנחה לנרשמים לקורס שמצהירים שבאו דרך זרוב.קום.

.אני מזמין אותכם להצטרף אלי אל ספסל הלימודים

2 thoughts on “יאללה עושים סטארט-אפ!

  1. תחשוב על הצד החיובי…

    לאחר שתרכוש את הכישורים לגיוס כספים, ותהפוך לאיש מוביל, יהיה לך הרבה יותר קל לשלוט בעסק ולקצור אחוזים גבוהים, כי למתחילים החדשים לא יהיו את הכישורים שרכשת, והם יבואו אליך, תגזור קופון, ולא תעבוד כ"כ קשה.

    every cloud has its silver lining

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *